A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretén belül a Pénzügyminisztérium, mint Támogató által 2020.11.18-án meghirdetett Hátrányos helyzetű településeken működő mikro- és kisvállalkozások fejlesztéseinek támogatása című felhívás alapján a PLANTEUS Településtervező, Építészeti és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság, mint Kedvezményezett
Székhely: 8273 Monoszló, Fő utca 23
Cégjegyzékszám: 19 09 502178
Adószám: 11334628-2-19
2021.05.10. napon támogatási kérelmet nyújtott be.
A Projekt címe: „A Planteus Kft. eszköz és technológiai fejlesztése ”.
Értesített, hogy a Támogató a „A Planteus Kft. eszköz és technológiai fejlesztése ” című GINOP-1.2.9-20-2021-02036 azonosító számú támogatási kérelmet elbírálta, és támogatásra alkalmasnak minősítette.
· A szerződött támogatás összege: 5,17 millió forint
· A támogatás mértéke 70%
· A projekt tartalmának bemutatása:
A térségben egyedülálló eszközpark és tevékenységi kör a roncsolásmentes élőfavizsgáló műszeres vizsgálatnak és adatbáziskezelésnek köszönhetően.
A 3 db magyar fejlesztésű műszer (ArborSonic 3D Akusztikus Tomográf, ArborElectro impedancia tomográf, DynaRoot dinamikus gyökérvizsgáló) és kiegészítő eszközeik (hosszú tüskés SD02-es szenzorok, hosszú és rövid Fakopp Ludwig szögek) kerültek beszerzésre. Egy olyan szintű műszerparkkal és ezáltal lehetőségekkel rendelkezünk, amivel egyedülállóak vagyunk nem csak a térségünkben, de egyes műszerek tekintetében (ArborElectro impedancia tomográf) az egész országban tevékenykedő favizsgáló kollégák tekintetében is. A műszerekkel pontosabb képet kapunk a fák állapotáról, kitörési és kidőlési valószínűségüket, illetve gombás fertőzéseket tudjuk vizsgálni a kívülről egészségesnek tűnő fákon, ezzel előre jelezni tudjuk a balesetveszély lehetőségét. A fák egészségi állapotának megőrzése feltétlen lényeges a havária esetek megelőzésében. A balesetek elkerülése végett fontos a közterületek, utak és közintézmények (játszóterek, parkok, strandok, óvodák, iskolák…), illetve egyéb lakó környezetben álló fák egészségi állapotának rendszeres felülvizsgálata, kezelésük előírása és nyilvántartása, amelyekben immár szakértelemünkön túl kiváló magyar fejlesztésű és országos szinten egyedülálló műszerparkkal is segítséget tudunk nyújtani.
A „Lenovo Tab P11” eszközre adatrögzítés, fotódokumentálás azonnali lehetősége révén és az Arbor Sonic 3D Akusztikus Tomográf Android operációs rendszerre kifejlesztett applikációjának egyszerű és gyors használata érdekében volt szükségünk. Közvetlen, gyors adatátviteli kapcsolattal a munkavégzés helyszíne és a vállalkozás székhelye között lerövidül az adatforrásokhoz, dokumentumokhoz, fotókhoz hozzájutás időtartama. Elérhetővé tette az Arbor Sonic 3D műszer kiértékelő applikációját, mellyel így nem szükséges egyéb laptopot kivinnünk terepre és a fotódokumentáció is lehetővé tette egy eszközön belül. Szintén a pályázat keretében elvégzett adatbázis kezelés tanfolyamon szerzett ismeretekkel, ezen eszközön tudjuk terepen a fakataszterezést csinálni az adatbáziskezelő programokkal. Adatbáziskezelés képzés hasznos szaktudáshoz juttatott minket a fakataszterezéshez, fák nyilvántartásához is, ahol nagyon fontos a jó adatbázis kezelő rendszer ismerete. A Nikon Forestry PRO II lézeres távolság és magasságmérővel egyszerűen és pontosan tudjuk megmérni a favizsgálatok során elengedhetetlen famagasság értéket, melyek a további számításokhoz szükséges.
Összességében elmondható, hogy a GINOP-1.2.9-20-2021-02036 projektkódú pályázati anyagunkban megpályázott eszközök és képzés beváltotta a hozzá fűzött reményeinket, mellyel innovatív módon magyar fejlesztésű roncsolásmentes élőfavizsgáló eszközök beszerzésével bővíthetjük az eszköz és technológiai tárunkat. Ezáltal a környéken egyedülálló tevékenységgel és minőségben tudunk vizsgálatokat végezni kiegészítve ezzel szolgáltatásink körét az önkormányzati feladatok segítésében a településrendezési tervezésen túl.
· A projekt tényleges befejezési dátuma: 2021.09.24.
· Projekt azonosító száma: GINOP-1.2.9-20-2021-02036
|